Piknik Zdrowia

ZAPRASZAMY NA MECZ - ”RAZEM WYGRYWAMY Z RAKIEM PIERSI”
12września Dla Amazonek grają:
Urząd Miasta & Policja
Miejsce: Zespół Szkół Nr 4 Michałkowice godz. 10:30

Bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi, nauka samobadania piersi, porady jak rzucić palenie, nauka zasad udzielania pierwszej pomocy, badanie gęstości kości, dogoterapia – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Urząd Miasta Siemianowice Śląskie na tegoroczny Piknik Zdrowia.Impreza odbędzie się w sobotę 12 września br., w godz. 10.00-15.30, na placu przy Parku Tradycji. W programie imprezy znajdą się również specjalistyczne porady lekarskie m.in. dietetyka, chirurga, ortopedy, psychologa. Podczas Pikniku będzie można oddać krew oraz zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Panie w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii. Dodatkowo odbędzie się pokaz udzielania pierwszej pomocy. Pojawi się także symulator dachowania, dzięki któremu każdy uczestnik będzie mógł sobie uświadomić, jak ważnym elementem jazdy są odpowiednio zapięte pasy bezpieczeństwa. Każdy będzie miał okazję sprawdzić na własnej skórze, co dzieje się z pasażerami samochodu podczas wypadku i w jaki sposób wpływają na bezpieczeństwo podróżnych pozostawione luzem przedmioty, takie jak np. butelki, telefon, torby, książki.

Podczas imprezy odbędą się również prelekcje na temat dopalaczy (godz. 11.00) oraz zatruć tlenkiem węgla (godz. 12.00). Będzie można zapoznać się również z ofertą stowarzyszeń i fundacji, działających w obszarze zdrowia.

Dla najmłodszych przewidziano m.in.: plac zabaw z dmuchańców, baloniki, malowanie buziek itp. Zapraszamy również na jogę, pokaz capoeiry oraz trening zumby.

Serdecznie zapraszamy!

autor: Izabela Kłosowska-Spandel

Dodaj odpowiedź

Musisz się zalogować aby dodać komentarz.